Książeczka (72 strony) zawiera dwa projekty do wyboru, obejmujące cały Beskid Mały.
Projekt jest łatwy i bardzo wdzięczny, przeznaczony zarówno dla osób dopiero planujących wędrowanie i zdobywanie szczytów jak i tych, którzy wiele podróży
i wypraw mają już za sobą.
To może być świetna pamiątka, gotowy pomysł na samotne lub rodzinne wędrówki, forma zabawy, dodatkowa motywacja, a także dokumentacja dla zdobywców szczytów (MBM I)
i wędrowców, a jednocześnie turystów lubiących zwiedzanie (MBM II).
Dla chętnych istnieje również możliwość zdobycia łącznie sześciu odznak
w dwóch różnych projektach Miłośnika Beskidu Małego oraz otrzymania bezpłatnie honorowej odznaki platynowej.
Książeczkę można zamawiać pisząc na adres koronapolski@idewgory.pl lub telefonicznie +48 736 015 996, lub korzystając z formularza Zamówienie.
Zapraszamy!
Okładka dwustronnie kolorowa,
z zewnątrz laminowana,
o odpowiedniej sztywności.
Z przodu książeczki "Miłośnik Beskidu Małego" znajduje się charakterystyczne zdjęcie Kaplicy Ludzi Gór na Groniu Jana Pawła II wpisane w kontur Polski. Ponadto znajdziemy tam stylizowany napis z tytułem książeczki, podążających w Beskid Mały turystów i miniaturkę odznaki.
Ostatnia strona to schronisko na Magurce Wilkowickiej w zimowej szacie oraz wizualizacja kompletu 3 odznak: złożonych ze sobą w kształt serca- brązowych odznak Miłośników Beskidu Żywieckiego, Śląskiego i Małego (pasujących do siebie). Dodatkowo zamieszczono odznakę klubową KZKE.
Wewnętrzna strona okładki zawiera zdjęcie skał Zamczyska pod Ścieszków Groniem oraz hasło przewodnie: "idę w góry..." i dane kontaktowe.
Książeczkę podzielono na dwie części: Miłośnik Beskidu Małego I oraz Miłośnik Beskidu Małego II.
W pierwszej zostały wybrane najwyższe szczyty Beskidu Małego, przy zwróceniu uwagi na ich dostępność dla turysty oraz walory krajobrazowe. Każdemu ze szczytów poświęcono jedną stronę zawierającą jego nazwę, wysokość, współrzędne oraz pasmo górskie. Pozostałe miejsce można wykorzystać na wpisanie daty, przebytej trasy, zdjęcia zdobywcy i pieczątki ze szczytu lub okolicznych miejsc.
W drugiej części zostały zaproponowane urokliwe trasy, zarówno krótkie i łatwe, jak i całodniowe, i bardziej ambitne.
Podzielono je na obowiązkowe oraz uzupełniające. Przy każdej z nich podany jest dokładny przebieg, długość, czas przejścia, a także pozostawione miejsce na wpisanie daty, zdjęcie zdobywcy oraz pieczątki ze szczytu lub okolicznych miejsc. Dodatkowo zamieszczono wykaz miejsc godnych odwiedzenia.
Na uwagę zasługuje kartka ze schematyczną mapą położenia szczytów i proponowanych tras, która znajduje się w samym środku książeczki (łatwy dostęp).
Ponadto, w książeczce znajduje się ABC BESKIDU MAŁEGO … czyli propozycja wielu miejsc wartych obejrzenia.
No Code Website Builder